Zestaw narzędzi do tworzenia bezpiecznych przestrzeni terapii i nauki

Zestaw narzędzi „Safe Healing and Learning Space” (SHLS) dostarcza pracownikom organizacji humanitarnych działających na pierwszej linii frontu praktyczne wskazówki dotyczące implementacji, przykładowe narzędzia, które można dostosować, kompleksowe materiały szkoleniowe oraz skrypty instruktażowe. Materiały są przeznaczone do realizacji 9-miesięcznego programu i mają zastosowanie zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich, w oparciu o lokalnie określone potrzeby i priorytety.

Bezpieczna przestrzeń terapii i nauki to bezpieczne, zapewniające opiekę i przewidywalne miejsce, w którym dzieci i młodzież żyjące w warunkach konfliktu i sytuacji kryzysowej mogą się uczyć, rozwijać i uzyskać ochronę. Podejście SHLS jest oparte na koncepcjach International Rescue Committee "Families Make the Difference" i "Healing Classrooms" dotyczących ochrony dzieci i edukacji.

Materiały są przewidziane do realizacji 9-miesięcznego programu i zostały opracowane z myślą o 3-miesięcznych cyklach wdrażania, zaczynając od momentu wystąpienia sytuacji kryzysowej. Zawartość zestawu narzędzi ma zastosowanie w warunkach obozu lub społeczności przyjmującej, zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich. Zawartość zestawu narzędzi do rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych, czytania i matematyki została zaprojektowana dla dzieci w wieku 6-11 lat. Dla opiekunów dzieci (6-11 lat) i młodzieży przewidziano treści dotyczące kompetencji rodzicielskich.

Type
Dokument (indirekte evidens)
Land
Europa
Språk
BG; CZ; DA; DE; EL; EN; ES; ET; FI; FR; GA; HR; HU; IS; IT; LT; LV; MK; NL; NO; PT; RO; SK; SL; SR; SV; TR
Skolenivå
Barnetrinnet
Intervensjonsnivå
Universell
Intervensjonsintensitet
Periodisk
Finansieringskilde
Privat finansiering

Kommentarer

Legg til en kommentar